Vijf smaken, geen recept

Zo werken wij samen met organisaties aan een cultuur van eigenaarschap.

We hebben inmiddels met meer dan 200 organisaties gebouwd aan een cultuur van eigenaarschap. EƩn ding hebben we daarvan geleerd: er is geen vast stappenplan dat overal werkt. Wel zien we, terugkijkend, vijf vormen waarin ons werk landt.

Voor de meeste organisaties vallen er meteen een paar af. Er blijven er twee of drie over om uit te kiezen. Dat geeft houvast – en hopelijk ook vertrouwen dat we niet met een kant-en-klaar pakket aankomen, maar met iets dat past bij waar jullie staan.

1. Open Training

Een laagdrempelige eerste kennismaking.

Investering: €125 – €2.795 p.p., afhankelijk van de training (van een ochtend tot een week).

Je schrijft je in voor een training met open inschrijving, samen met deelnemers van andere organisaties. Geen verplichtingen, geen traject – gewoon proeven of een cultuur van eigenaarschap (o.b.v. holacracy of in een andere vorm) iets voor jullie is. Voor veel organisaties is dit de eerste stap.

2. Zelf, maar niet alleen

Zelf doen, met genoeg hulp om het wiel niet opnieuw uit te hoeven vinden.

Investering: €2.000 – €8.000 voor deelname aan een open training voor ƩƩn of twee mensen (zie hierboven) of een in-company training op maat voor drie tot tien mensen, plus gerichte vervolgondersteuning op basis van een strippenkaart van 4 tot 16 uur.

EĆ©n of twee mensen uit jouw organisatie volgen een open training – bijvoorbeeld de Holacracy Practitioner Training of de training Cultuur van Eigenaarschap. Als je meer mensen mee wilt nemen, kunnen we ook een in-company training op maat geven. Daarna krijgen jullie een aantal uur begeleiding om het geleerde zelf toe te gaan passen. Je kunt hierbij denken aan een kick-off workshop, een start maken met het beschrijven van rollen en verantwoordelijkheden, het begeleiden van een regulier overleg in een nieuwe vorm, en/of gerichte coaching op de vragen en uitdagingen die zich voordoen.

3. Ritme

Geen losse interventies, maar intensieve begeleiding met een vast ritme.

Investering: vanaf €2.500 per maand (aantal uur per week) tot ca. €10.000 per maand (meerdere dagen per week), voor minimaal een half jaar.

Een dagdeel, een dag, of twee dagen per week – voor minimaal een half jaar, daarna bekijken we het per maand of per kwartaal. Niet de omvang is bepalend, maar het ritme zelf, bijvoorbeeld: ā€˜de dinsdag- en woensdagochtend is voor jullie.’

Binnen dat ritme werken we met een aantal vaste elementen, aangevuld met begeleiding op maat. Sommige dingen doen we altijd – werken met rollen, begeleiden van overleggen, begeleiding op de onderstroom, interne coaches opleiden. Andere begeleiding beweegt mee met wat er op dat moment nodig is. Dat geeft, bovenop het ritme, ook inhoudelijk houvast.

Jullie blijven eigenaar van de verandering, dus we letten er scherp op dat er geen afhankelijkheid van ons ontstaat. Na meer intensieve begeleiding in het begin laten we stapsgewijs los en doen jullie het steeds meer op eigen kracht, met onze hulp op de achtergrond.

4. Interim

Wij stappen in en bouwen mee aan je organisatie – van binnenuit.

Investering: vanaf ca. €5.000 per maand – afhankelijk van de aard van de rol(len) en het aantal dagen per week.

Voor langere tijd stappen wij in een of meer rollen die raken aan zelforganisatie en eigenaarschap en steken zelf de handen uit de mouwen, i.p.v. dat we begeleiden en coachen. Daarbij leggen we goed vast wat we doen en bouwen we interne capaciteit, zodat jullie niet afhankelijk worden van onze inzet. Dit vraagt een andere afspraak: geen uurtarief, maar een vast maandbedrag.

5. Overname

Wij nemen het bedrijf volledig over en maken het steward-owned.

Investering: in overleg en gekoppeld aan de waardering van het bedrijf.

Samen met Corporate Rebels bouwen we aan een investeringsfonds met als doel om bedrijven over te nemen en te transformeren naar zelfsturing. We stappen volledig in, met skin in the game en nemen al onze kennis en ervaring van 200 transformaties mee. Het einddoel is om het bedrijf employee- of steward-owned te maken, bij voorkeur als onderdeel van een groeiend ecosysteem van zelfsturende, missie-gedreven organisaties.

Je bent in goed gezelschap

De afgelopen 10 jaar hebben we met meer dan 200 organisaties gebouwd aan een cultuur van eigenaarschap. Dit zijn er een paar die je misschien kent:

Onze klanten vertellen

In deze video’s vertellen Stijn Nijhuis (Enreach), Elske Heinen (Het Sociaal Werkt) en Christien van de Pavert, Charelle van der Hoek en Lianne van Lierop (Careibu) over hoe zij met hulp van Energized.org een cultuur van eigenaarschap tot leven brachten in hun organisatie.

Welke smaak past bij jullie?

Dat hoef je niet vooraf te weten. Het begint altijd met een gesprek waarin we de situatie en behoefte van jouw organisatie verkennen. Neem contact op, dan denken we mee, stellen we een paar goede vragen en verkennen we samen wat bij jullie past. Je kunt onderstaand formulier invullen of bel even naar 085-1301795.

Contact form

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Name(Vereist)